Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

1. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski realizowany pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. W środę obchodzimy Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  3. W sobotę przeżywamy Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana.
  4. W dniu dzisiejszym na Mszy Św. o godz.9.00 odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będziemy mogli nabywać w zakrystii. Taca zbierana podczas Mszy Św. przeznaczona jest na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  5. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu prowadzona będzie zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  6. W Okresie Adwentu rozpoczynamy poranne Msze Św. zwane roratami. W naszej Wspólnocie roraty będą sprawowane w środy o godz. 7.00 i w soboty o godz.8.00. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. Mamy jeszcze wolne intencje mszalne na roratach.
  7. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca i w intencji tej Wspólnoty zostanie odprawiona Msza Św.
  8. W kolejną niedzielę (04.12) z racji I Niedzieli Miesiąca o godz. 8.30 odśpiewamy Godzinki.
  9. Parafialny Zespół Caritas zachęca do nabywania świec na stół wigilijny oraz wsparcia rodzin z naszej parafii. Świece będą dystrybuowane po każdej Mszy Św. począwszy od 4 grudnia. Zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii odbędzie się w niedzielę 11 grudnia po każdej Mszy Św.

10.W okresie Adwentu rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy w tym tygodniu :

1. W czwartek (01.12.od godz.9.00) – Wólka Pracka, ul. Zawadzka i Pałacowa
  2. W piątek (02.12.od godz.9.00) – Wólka Pracka, ul. Ogrodowa i Sumakowa
  3. W sobotę (03.12. od godz.10.00) – Szczaki, ul. Piaseczyńska (od cmentarza w kierunku kościoła), Myszki, Niezwykła, Wyjątkowa, Mrokowska.

11. Rekolekcje adwentowe będą prowadzone w dn.16, 17 i 18 grudnia.

12.W każdą środę o godz.18.00 sprawowane są Msze Św. połączone z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy. Mają one charakter Mszy zbiorowych – dziękczynno-błagalnych.

13.Bardzo proszę, aby nie wrzucać śmieci z prywatnych domów do kontenera na cmentarzu. Przypominamy, że teren jest monitorowany i będziemy pociągali do odpowiedzialności osoby, które to czynią.

14.Piękne podziękowanie osobom sprzątającym w tym tygodniu.

-Kolejne sprzątanie kościoła odbędzie się w najbliższą sobotę o godz.10.00. Zapraszamy do pomocy w dbałości o czystość naszej świątyni mieszkańców wsi Marylka i Korzeniówka.

-Jesteśmy otwarci na każdą współpracę przy czynnościach związanych z pracami przy kościele i plebanii.

15.Przypominamy, że Msze Św. zbiorowe sprawowane są w każdą niedzielę o godz.12.00. i w środy o godz.18.00 podczas Mszy Św. nowennowych do M.B. Nieustającej Pomocy.

-Intencje nowennowe przyjmujemy w zakrystii przed i po każdej Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej.

16.Informujemy, że Parafia posiada tylko jeden numer konta, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem, a także dostępny jest w kancelarii i zakrystii.

17.Pragniemy powołać do istnienia lub reaktywować wspólnotowe grupy parafialne. Chętnych do pomocy w tym zakresie proszę o osobisty kontakt z ks. proboszczem.

18.Spotkania przygotowujące do sakramentu I Komunii Św. odbywają się w trzecie niedziele miesiąca po Mszy Św. na godz.10.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w każdej niedzielnej Mszy Św. na godz.10.30.Najbliższe listopadowe spotkanie przygotowujące do I Komunii Św. odbędzie się wyjątkowo w 4 niedzielę miesiąca.

19.Spotkania formacyjne grupy ministrantów odbywają się w każdą sobotę po Mszy Św. na godz 18.00. Zapraszamy do grona ministrantów wszystkich chętnych chłopców.

20.Zapraszamy dzieci do grupy scholi parafialnej. Próby odbywają się w każdy czwartek o g.18.00 w Klubie Kultury Złotokłos (sala na piętrze).