Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitw za Uchodźców.
  2. We wtorek obchodzimy Wspomnienie Św. Wincentego A Paulo, Kapłana.
  3. W środę przeżywamy Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika.
  4. W czwartek obchodzimy Święto Św. Archaniołów : Michała, Gabriela i Rafała.
  5. W piątek przeżywamy Wspomnienie Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła.
  6. W sobotę obchodzimy Wspomnienie Św. Teresy Od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  7. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą sprawowane po Mszach Św. wieczornych na godz.18.00
  8. W najbliższą niedzielę przeżywamy I niedzielę miesiąca; na 8.30 zachęcamy do udziału w Godzinkach, a po Mszy Św. na g.12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy do asysty strażaków i grupy parafialne.
  9. W każdą środę o godz.18.00 sprawowane są Msze Św. połączone z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy. Mają one charakter Mszy zbiorowych dziękczynno-błagalnych.

10. Składam serdeczne podziękowanie p. Krzysztofowi Majewskiemu, z którym prowadzona jest stała bezinteresowna współpraca – za wykonywanie prac ogrodniczych przy kościele i plebanii.

11. Piękne podziękowanie osobom sprzątającym kościół w tym tygodniu.

– Kolejne sprzątanie kościoła odbędzie się w najbliższą sobotę o godz.10.00. Zapraszamy do pomocy w dbałości o czystość naszej świątyni.

– Jesteśmy otwarci na każdą współpracę przy czynnościach związanych z pracami przy kościele i plebanii.

12. Przypominamy, że Msze Św. zbiorowe sprawowane są w każdą niedzielę o godz.12.00. i w środy o godz.18.00 podczas Mszy Św. nowennowych do M.B. Nieustającej Pomocy.

-Intencje nowennowe przyjmujemy w zakrystii przed i po każdej Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej.

13. Informujemy, że Parafia posiada tylko jeden numer konta, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem, a także dostępny jest w kancelarii i zakrystii.

14.Pragniemy powołać do istnienia lub reaktywować wspólnotowe grupy parafialne. Chętnych do pomocy w tym zakresie proszę o osobisty kontakt z ks. proboszczem.

15.Spotkania przygotowujące do sakramentu I Komunii Św. odbywają się w trzecie niedziele miesiąca po Mszy Św. na godz.10.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w każdej niedzielnej Mszy Św. na godz.10.30.

16.Sakrament bierzmowania dla klas 2 i 3 będzie miał miejsce 6 października o godz.18.00. Sakramentu udzieli ks. bp. Piotr Jarecki.

17.Próby do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w dn. 27.09.(wtorek) i 30.09.2022r.(piątek). Obecność obowiązkowa.

18.Parafialny Zespół Caritas zachęca do przekazywania ubrań oraz butów zimowych dla dzieci i dorosłych. Zebrana pomoc będzie przekazana dla potrzebujących z naszej wspólnoty oraz gości z Ukrainy.

Zbiórka prowadzona będzie po każdej niedzielnej Mszy Św. w dn.25.09 i 16.10.2022r. Bardzo prosimy o przekazywanie odzieży i obuwia w dobrym stanie.